Krycí plachty na bazén a jejich využití

Bazén v letním období představuje letní radovánky dětí a osvěžení pro dospělé. Je to také docela velká investice podobně jako rekonstrukce koupelny a navíc bychom si chtěli bazén užít často a bez nečistot. Zabránit tomu můžeme tak, že si pořídíme krycí plachtu na bazén, která zabrání nánosu nečistot, ale také splní i několik jiných funkcí. Krycí plachty na bazén tak představují spolehlivé, levné a rychlé řešení.

Co nám tedy krycí plachta nabízí

Jak už bylo řečeno, jednoznačnou výhodou je to, že nám tyto plachty poskytují dokonalou ochranu před nečistotami z okolí. Nemusíme tak každé letní ráno chodit dokola kolem bazénu se sítkem v ruce a odstraňovat hmyz, listí i větvičky, které v noci napadaly do bazénu. Tuto výhodu uvítají určitě všichni. Při jejím pořízení si můžeme být jisti, že budeme mít spolehlivého pomocníka a ochránce zahradního bazénu.

Jiné výhody krycí plachty na bazén

Pokud bychom měli bazénové plachty srovnat například s pevným pojezdovým krytem, podobným jako je například ve sprchových koutech v koupelnách, můžeme už teď říci, že plachta je nejen lehčí, ale je s ní také jednoduchá manipulace a co víc, je daleko levnější. Každého investora totiž v prvé řadě zajímá pořizovací cena. Navíc se s krycí plachtou snadno manipuluje a její údržba je také velmi jednoduchá. Pokud by se nám zdálo, že je plachta nějak znečištěná, postačí, když nečistoty smyjeme proudem vody třeba ze zahradní hadice nebo dokonce z vysokotlaké myčky.

plachty na bazén

Krycí plachty na bazén od firmy JABOR

Zimní a bezpečnostní krycí plachty na bazén

Pokud bychom potřebovali ochránit také malé děti před pádem do bazénu, můžeme si pořídit bezpečnostní plachtu, která splňuje všechny požadavky výše uvedené, ale z hlediska bezpečnosti má třeba ocelová lanka nebo jiné výztuže, které zabraňují pádu do vody. Zimní plachty musejí být zase z velmi odolného materiálu, který zdolá nízké teploty a tíhu sněhu.

Solární plachta

Krycí plachty na bazén mohou plnit funkci jak ochrannou, tak právě solární. Poslouží to k mírnému ohřevu vody v bazénu. Solární plachta je vyrobena ze speciálního materiálu, obsahuje bublinky, které fungují na principu čočky. Sluneční paprsky pak udělají svou práci. Nemůžeme ale očekávat horkou lázeň, voda bude jen o nějaký ten stupeň teplejší. Životnost takových plachet je odhadována na 15 let.

Atypický tvar krycí plachty na bazén není překážkou

Každý se chce tak trochu odlišovat od těch ostatních a tak i atypický tvar bazénu může být jednou z odlišností. Podobně je to řešeno například u sprchových koutů koupelny. Pokud si ho pořídíme, musíme také dbát na to, aby i atypický bazén byl chráněn před nečistotami. Firmy jsou schopny nám dodat takovou plachtu, která bude mít právě takový atypický tvar.

Stačí, abychom oslovili takovou firmu, přijede pracovník firmy, který si bazén změří, udělá náčrtek a za pár dní můžeme i my mít takový ochranný film na našm bazénu.

Doplňující komponenty k plachtám

Určitě bychom plachtu nenapnuli bez napínacích gum, kotvících kolíků, ale nemohla by fungovat ani bez odtokového sítka, které může mít různou velikost. V neposlední řadě to může být také naviják, který slouží k lepší manipulaci s plachtou. Na trhu máme navijáky na ruční pohon nebo na elektřinu.