Potřebujete se zbavit vlhkosti ve zdi

Říká se, že váš dům je vaší nejlepší vizitkou. Trápíte se s neustále se vracející vlhkostí ve zdech a potřebujete tento problém řešit nejen povrchově? Pak je nutné přistoupit k sanaci zdiva. Abyste nemuseli rozbourat celý dům, vsaďte na moderní metodu chemické injektáže.

 Vlhkost nesvědčí ani domu, ani vám

Vlhkost ve zdech je globální problém, který se musí řešit co nejdříve. Nejen, že vzlínající vlhkost negativně ovlivňuje statiku nemovitosti a také její životnost, ale má také přímý vliv na nábytek, lůžkoviny a oblečení. Myslete na to, že vlhkost ve zdech je živnou půdou pro plísně, které pak negativně ovlivňují naše zdraví. Zbavte se proto vlhkých zdí dříve, než bude pozdě.

Chemické injektáže

Příčiny vlhkých zdí

Za vlhkými zdmi může stát několik příčin. Vlhkost způsobuje buď vlhkost vzlínající, nebo atmosferická. Atmoserické vlhkosti se zbavíte rychle a poměrně snadno. Zde stačí pořídit odvlhčovač vzduchu a provádět pravidelné větrání.  Problematičtější to bývá s vlhkostí vzlínající, která obzvláště ve spojení s chybějící hydroizolací může způsobovat vážné problémy. Postačí, aby se poblíž základů nacházel vodní pramen, a problémy s vlhkými zdmi uvidíte už zanedlouho nevzhledným mokrým flekem na zdi. Jak konkrétně řešit problém s vlhkostí ve vašem domě vám doporučí naši odborníci. Ti vám pak právě na základě příčin vlhkosti navrhnou to nejlepší možné řešení.

Dá se vlhkosti ve zdi zbavit jednou a na vždy?

Pokud se rozhodujete pro sanaci zdiva, nejspíše si kladete otázku, jestli vámi vybraná metoda pomůže jednou a na pořád. Proti vzlínající vlhkosti doporučujeme aplikovat chemickou injektáž. Ta vás zbaví vlhkosti navždy a její aplikace je v porovnání s ostatními metodami velice šetrná a časově nenáročná.

Jak se aplikuje chemická injektáž?

Aplikace chemické injektáže se provádí navrtáním otvorů ve vzdálenosti  kolem  10 – 12 cm. Hloubka vrtů se rovná tlouště zdi minus 3 – 5 cm. Průměr vyvrtaných otvorů je mezi 16 -18 mm. Při práci nesmí klesnout okolní teplota vzduchu pod 5 stupňů.

Samotné navrtání zdiva se řídí specifickými principy i ověřenými technickými postupy, které zaručují maximální efektivitu aplikovaného přístupu. Kvalitní speciální injektážní hmota, která se většinou pod tlakem vpravuje do cílových míst skrz navrtané otvory, je také předpokladem úspěchu. Aplikaci chemické injektáže doporučujeme nechat na našich odbornících, kteří jsou pro tuto práci pravidelně školeni. Výsledkem jejich práce budou zdravé zdi, které už nikdy nebudou trpět na nevzhledné mokré mapy.