Proč se saunovat v pohodlí vlastního domova?

Saunování je prokazatelně funkční metoda odbourání stresu, únavy, zlepšení zdravotního stavu, urychlení metabolismu a zbavení se toxinů. Je to ta nejpříjemnější možnost, jak zlepšit kvalitu svého života. Již existuje mnoho možností, kam si jít finské sauny užít, ale častokrát samotné dojíždění odradí, pak tam není dostatek soukromí či si člověk nemůže pustit takovou hudbu, jakou by rád. Proč si tedy nepořídit jednu takovou saunu i k sobě domů? Sauny nejčastěji instalujeme do koupelen či odpočinkových místností v bytech a domech našich klientů.

Kde vybrat tu správnou saunu?

První výběr musí padnout na tu správnou firmu. Na trhu je možností více, ale v tomto případě se vyplatí vybírat pečlivě. Důležité je, jak dlouho působí na trhu, kolik zákazníků si již užívá své finské sauny, ale také je důležité to, jakým způsobem se firma chová ke svým zaměstnancům.

Prioritou by vždy měla být společnost, která dbá na blaho těch, kdo pro ní pracují a usiluje o to, aby je práce naplňovala. Ideální je, aby ten samý truhlář, který saunu vyrobí, ji mohl také na místě postavit a pokochat se pohledem na hotové dílo, které bude přinášet radost celé rodině. Pokud se jedná o saunu na míru, je nutno koupelnu či odpočinkovou místnost před výrobou sauny navštívit a poté teprve saunu začít vyrábět na základě přesných měr.

Jak saunu zařídit?

Do sauny je poté potřeba vybrat vhodné topné těleso. Tradiční finské sauny dokáží prostředí zahřát až na 90°C a je možné do nich zařídit i kameny, které poléváním vody vytváří páru a zvyšují tak vlhkost vzduchu. Případně lze pořídit přímo generátor vodních par určený ke stejnému účelu. Pokud chcete mít možnost chodit do sauny s malými dětmi, je lepší saunu vybavit infrapanely a udělat z ní tak saunu kombinovanou, která tělo prohřeje stejně dokonale, ale za teplot, které nepřesahují 60°C.

domácí finská sauna do koupelny domu

Jak často chodit do sauny?

Když už je jednou sauna součástí domácnosti, tak je více než lákavé trávit v ní každé odpoledne. Je to tak ale zdravé? Finské sauny nás učí jedné z nejdůležitějších dovedností. Naslouchat vlastnímu tělu. Pokud člověk nemá žádné závažné zdravotní potíže, potom se na své tělo a to, co mu říká, může plně spolehnout. V případě kardiovaskulárních potíží, či pokud se jedná o malé děti, případně o starší lidi, kteří se saunováním nemají zkušenosti, je lepší se poradit s lékařem a každý jednotlivý pobyt v sauně by neměl překročit 15 minut. Samozřejmě pokud každý dbá na dostatečný pitný režim.